وب سایت بروز
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

8 اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون منزل

home-decorating-tips21
8 اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون منزل

در این مقاله به مواردی می‌ پردازیم که اجتناب از آن‌ ها می تواند فضایی مطلوب‌ تر را برای شما ایجاد کند.

8 اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون منزل

1 ⊗ من فقط همین رنگ را دوست دارم

از معمول‌ ترین اشتباهات در طراحی و دکوراسیون منزل، انتخاب رنگ نامتناسب اتاق است. قاعدۀ ساده‌ ای وجود دارد که تبعیت از آن خالی از لطف نیست: اتاق‌ های کوچک را با رنگ‌ های روشن و اتاق‌ های بزرگ را با رنگ‌ های تیره رنگ کنید، اما در این حین استثنائاتی نیز وجود دارد:

اگر یک اتاق بزرگ باشد؛ اما نور کافی نداشته باشد، باز باید آن را با رنگ روشن رنگ کنید. بعد از این مرحله شاید فکر کنید روشن یا تیره بودن را انتخاب کردم؛ ولی حالا چه رنگی از رنگ های روشن یا تیره را باید انتخاب کنم؟

برای این منظور ابتدا کمی از وقت خود را صرف نگاه انداختن به کارت پستال های رنگ ها بیندازید و تعدادی از آن ها را به خانه ببرید و در اتاق تان قرار دهید تا پس از دو تا سه روز متوجه شوید که حس تان به چه رنگی بیشتر است و با چه رنگی بیشتر ارتباط برقرار می کنید تا با این روش، رنگ مورد علاقه تان را انتخاب کنید.

2   عدم اطمینان از مناسب بودن مبلمان

پر هزینه ترین اشتباه در طراحی و دکوراسیون منزل، خرید مبلمان نامتناسب است که حتماً باید از آن اجتناب کنید. به شما توصیه می شود که قبل از اقدام به خرید مبلمان، فضای اتاق‌ تان را اندازه بگیرید و در زمان انتخاب مبل مورد علاقه تان، حتماً آن را اندازه بگیرد تا دقیقاً متوجه شوید که چه میزان از فضای اتاق تان را اشغال می کند.

3   سبک و سیاق اتاق خود را به خاطر نداشته باشید

هر زمان که تصمیم دارید وسیله ای جدید برای اتاق تان خریداری کنید، از قبل فضای اتاق‌تان را کاملاً به خاطر بیاورید تا آنچه می خرید، با فضای اتاق تان ناهماهنگ و ناسازگار نباشد، بلکه ایجاد فضای یک‌ دست و آرام‌ بخش کند.

4   با خرده ریز های تزیینی چه کنید

هیچ اتفاقی بدتر از این نیست که یک خانه پر از خرده ریز با رنگ ها و شکل های متفاوت باشد. این اشتباهی است که گاهی همۀ ما مرتکب آن می شویم؛ اما تنها یک راه درمان برای آن وجود دارد: حراج تمامی خرت و پرت های خانه. این خرده ریزها را از هر گوشۀ اتاق بردارید، آن گاه درمی‌یابید که اتاق شما چقدر بزرگ شده است و یا می‌ توانید آن ها را تقسیم بندی و فصل به فصل از آن ها استفاده کنید و حتی مواردی را که نیاز ندارید به حراج بگذارید.

5   فرشِ رنگ روشن زیباتر است

فرش رنگ روشن، فضای اتاق را روشن تر می کند، بنابراین اتاق بزرگ تر به نظر می رسد؛ اما مشکل آن است که زود کثیف می شود. پس باید لک و کثیفی را هفته ای یک بار پاک و هر دو ماه یک بار فرش را با شامپو تمیز کنید. اگر حوصله این کار را ندارید فرش تیره و ترجیحاً طرح و نقش دار را انتخاب کنید.

6 ⊗  من دوست دارم برای کف‌پوش اتاق‌ های مختلف پارکت یا کاشی‌ های مختلف استفاده کنم

اگر می خواهید برای تغییر مدل کف پوش اتاق تان از کاشی یا پارکت استفاده کنید، بهتر است از یک نوع آن استفاده شود تا در فضای خانه ایجاد آشفتگی نکند. اگر در انتخاب نوع کاشی یا پارکت تخصص ندارید، بهتر است کاشی های بسیار ساده و یا پارکت روشن انتخاب کنید تا به مرور زمان رنگ آن ها در شما ایجاد خستگی نکند.

7   اگر نمی توانم بهترین را داشته باشم، چیز دیگری نمی خواهم

حتماً برای تغییر فضای اتاق و یا حمام لازم نیست مبلغ زیادی را هزینه کنید، بلکه می توانید از طرح های مختلف کاغذ دیواری که به صورت گل یا اشکال دیگر است استفاده کنید. اگر پوشش دیوار بالای بخاری دیواری اتاق‌ تان کثیف شده و احتیاج به تعویض دارد و تعویض آن هزینه بر است، می توانید به جای تعویض، از طریق پتینه کردن و یا کاغذ دیواری فقط به اندازه روی بخاری دیواری.

8 لامپ های تیره بسیار پر جاذبه هستند

آباژورهای تیره همانند حباب های موج دار تیره جذاب هستند؛ اما این لامپ ها فضای اتاق را روشن نمی کنند. بنابراین برای دکوراسیون باید یک فکر عملی کرد. برای این که اصلاً لامپ سقفی نداشته باشید، لامپ ها را به لبه های سقف نصب کنید و آن ها را در سرپیچ های دیوار فرو کنید. در این صورت می توانید از لامپ های روشن استفاده و فضای اتاق را روشن کنید، همچنین برای تغییر حال و هوا و جو چند لامپ تیره و زیبا نیز نصب کنید.

منبع : sanazsania.ir

بازنشر » berroz.com

8 اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *