وب سایت بروز
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

چرا درد در شب بیشتر میشود ؟ | Painful nights

Painful nights
چرا درد در شب بیشتر میشود ؟ | Painful nights

اولین بار توسط دکارت، فیلسوف بزرگ این سؤال مطرح شد که حس درد برای اطلاع دادن به انسان‌ هایی است که بدانند کجای بدنشان آسیب دیده است این ابزار برای توبیخ آنها نیست بلکه اعلام خطر است. فوق‌ تخصص درد‌ شناسی در مورد علت اینکه احساس درد در شب‌ ها بیشتر می‌ شود، گفت: در پشت این باور قدیمی مردم، حقیقتی علمی وجود دارد و علت آن به کارکرد سیستم عصبی بدن برمی‌ گردد.

سیروس مؤمن‌ زاده،در مورد این باور مردم که چرا شب ها دردشان بیشتر می‌ شود افزود : این باور به حقیقتی برمی‌ گردد که مردم در طول تاریخ آن را تجربه کرده‌ اند. انسان‌ ها از قدیم مشاهده می‌ کرده‌اند که در هنگام شب درد هایی مانند درد دندانشان بیشتر می‌ شود.

مؤمن‌ زاده گفت: بنابراین درد به عنوان ابزاری برای حفظ سلامت مطرح شد اما اینکه چرا در شب درد مردم بیشتر می‌ شود به این دلیل است که در طول روز توجهات و صدا های زیادی در اطراف ما وجود دارد و حس‌ لامسه، بینایی و تحریکات محیطی در روز بیشتر مطرح است.وی افزود: همچنین سیستم عصبی بدن اولویت‌ بندی می‌ کند و به حس‌ های غیر درد کمتر اهمیت می‌ دهد.

این فوق‌ تخصص درد‌ شناسی ادامه داد: قبل از اینکه حس درد به مغز برسد ابتدا حس لامسه، بینایی و حس تعادل به مغز ارسال می‌ شود و در آخر حس درد منتقل می‌ شود.
مؤمن‌ زاده گفت : در طول روز به دلیل تحریکات حسی احساس درد کاهش می‌ یابد اما در هنگام شب به دلیل کاهش تحریکات بدن، سیگنال‌ های بدن خاموش می‌ شود و حس درد بیشتر در مغز شنیده می‌ شود در نتیجه احساس درد به وجود می‌ آید.
وی گفت: این احساس درد در کودکان و بزرگسالان فرقی نمی‌ کند و در طول شب به طور کلی شدید‌ تر و قوی‌ تر است.

منبع : jamnews.ir ♦ beytoote.com

بازنشر » berroz.com

چرا درد در شب بیشتر میشود ؟ | Painful nights

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *