اولین هتل کپری جهان | هتل کپری کرمان

اولین هتل کپری جهان | هتل کپری کرمان

هتل کپری کرمان

کَپَر واژه ایست که شاید شنیده باشید شاید هم نه. کپر به معنی سایه بان هایی ضخیم است که با استفاده از شاخه و برگ درخت نخل ساخته می‌شود و روی آن را با حصیر عایق بندی می‌کنند. هنوز کپرهای زیادی در مناطق کمتر توسعه یافته استان کرمان دیده می‌شود. که صد البته اگر به کپر به دید محرومیت و فقر نگاه نشود, می‌تواند جذابیتی توریستی باشد و موجب توسعه و دیده شدن این مناطق و نجات از محرومیت باشد.

در این مطلب شما را با اولین هتل کپری دنیا آشنا می‌کنیم که بسیار دیدنی و زیبا است. هتل کپری کرمان که در شهر قلعه گنج واقع شده است یکی از مناطق گردشگری است که چشم هر گردشگری را به خود جذب می‌کند. این هتل از جاذبه های گردشگری استان کرمان محسوب می‌شود.

هتل کپری قلعه گنج یک هتل چهار ستاره و عضو گروه زنجیره ای هتل های پارسیان است.
این هتل از پنج راهروی سنتی تشکیل شده که هر راهرو دارای 6 باب اتاق کپری زیبا و سنتی است که هر اتاق دارای دو تخت بوده و فضای سنتی داخل کپر آرامش بخش هر گردشگر است.

هتل کپری کرمان

هتل کپری کرمان

هتل کپری کرمان

هتل کپری کرمان

هتل کپری کرمان

هتل کپری کرمان

هتل کپری کرمان

اتاق های این هتل دارای حمام, سرویس بهداشتی, تلویزیون, تلفن, یخچال, مبلمان و … است که اقامتی آرام و لذت بخش را برای میهمانان گرامی فراهم می‌کند. رستوران هتل پارسیان قلع گنج دارای رستورانی است که غذاهای ارگانیک در ان طبخ می‌شود.

لازم به ذکر است که هتل پارسیان قلعه گنج در تاریخ فروردین ماه 1395 فعالیت خود را شروع نمود. عملیات ساخت هتل در سال 1394 در قلعه گنج کرمان شروع و در اواخر سال 1395 به پایان رسید.

هتل سنتی قلعه گنج به دلیل معماری خاص و ویژه ای که دارد به هتل توپ نیز معروف است.

هتل کپری کرمان

هتل کپری کرمان

کپر بخشی جدا نشدنی از فرهنگ و سنت دیرینه اقوام ایرانیست که شاید دوران آن به سر آمده باشد اما همچنان در مناطقی محروم از ایران پابرجاست و در گرمای طاقت فرسای کویر محل خنکی برای زندگی است.

هتل کپری کرمان

این تصویر یک کپر بسیار زیبا است در استان کرمان.

مطالب پیشنهادی

گردآوری : berroz.ir

درباره admin

زندگی برای همه یکسان عشق نمیورزه و با شعار دادن هیچوقت دنیا بهتر نشد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.