وب سایت بروز
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

نامه سرگشاده زیبا کلام به روحانی | سفر آمریکا

Obama-and-Hassan-Rohani
نامه سرگشاده زیبا کلام به روحانی | سفر آمریکا

صادق زیبا کلام – استاد دانشگاه و تحلیل‌ گر مسائل سیاسی – به حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان درباره ضرورت تنش‌ زدایی با آمریکا و ضرورت احترام به خواسته 19 میلیون رأی‌ دهنده به وی در این رابطه، نامه نوشت.

در این نامه که زیبا کلام آن را در وبلاگ خود در خبر آنلاین منتشر کرده، آمده است:

«بسمه تعالی

جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران شیدالله ارکانه

با سلام و تحیات و آرزوی سلامتی در سفر به نیویورک به منظور شرکت در اجلاس عمومی سازمان ملل. هنوز پای در رکاب طیاره ننهاده‌ اید که تندرو ها پیش دستی نموده و از باب اینکه مبادا با رئیس‌ جمهور آمریکا دیداری داشته باشید شروع کرده‌ اند بر طبل آمریکا‌ ستیزی کوبیدن و اینکه شما اجازه‌ ای مبنی بر دیدار با آقای اوباما ندارید.

آقای رئیس‌ جمهور! در زمانیکه 5 میلیون مردم اسکاتلند آزادانه و در روز روشن پیرامون حق تعیین سرنوشتشان تصمیم می‌ گیرند، آیا این انتظار گزافی است که مردم ما در خصوص بخشی از سیاست خارجی کشورشان در راستای ادامه آمریکا ستیزی بتوانند اظهار نظر نمایند؟ آیا معنی انتخابات غیر از این است که از مردم پرسیده می‌ شود آیا با تداوم سیاست‌ های قبلی موافقند یا خیر؟ و آیا مردم با دادن 19 میلیون رأی به شما و 4 میلیون رأی به جناب دکتر سعید جلیلی نظرشان را در قبال سیاست‌ های گذشته از جمله آمریکا ستیزی ابراز نکردند؟ خواست و نظر مردم به کنار؛ آیا مردم این حق را دارند از مسئولین بپرسند که آمریکا ستیزی و اصرار بر پیشبرد آن ظرف 35 سال گذشته چه نفعی برای منافع ملی کشور در برداشته؟ مردم‌ سالاری دینی را هر طور که تعریف کنیم آیا مردم در این نظام حق ندارند از مسئولین آن بپرسند که این همه هزینه‌ های سنگین که ایران از محل منافع ملی‌ اش برای آمریکا ستیزی می‌ پردازد آنان در کجا و چه زمانی به آن رضایت داده‌ اند؟

نه جناب آقای رئیس‌ جمهور یقین بدانید که کسر قابل توجهی از مردم از تداوم سیاست آمریکا ستیزی بی‌ هدف و ویران‌ کننده منافع ملی کشور به ستوه آمده و هیچ همراهی با آن ندارند. یقین بدانید که کسر قابل توجهی از 19 میلیونی که به شما رأی دادند خواهان توقف دشمنی بیهوده با آمریکا هستند. هر تلاش شما در جهت تنش‌ زدایی با آمریکا و غرب یقیناً با استقبال مردم ایران روبرو خواهد شد و این یکی از مطالبات اصلی رأی‌ دهندگان به جنابعالی است.

ایام بکام باد

صادق زیبا کلام

بیست و نهم شهریور یکهزار و سیصد و نود و سه»

منبع : parsine.com

بازنشر » berroz.com

نامه سرگشاده زیبا کلام به روحانی | سفر آمریکا

یک پاسخ

  1. پاسخ به جناب زیبا کلام و امثال ایشان:
    چرا از آمریکا سوال نمیکنید که به چه دلیل از زمان مصدق تا انقلاب تا بعد از انقلاب و تا الآن این همه دشمنی و اقدام به دشمنی و عمل به دشمنی با ما کرد و این سوال را وارانه کرده و از ما میپرسید: پس همه دنیا غیر از ما و کره و کوبا نوکر آمریکا هستند ؟
    به هر حال واقعیت این است شما باید سوال خود را از آمریکا بپرسید .
    به آمریکا چه که ما میخواهیم نفتمان برای خودمان باشد او میاید کودتا میکند به آمریکا چه که ما میخواهیم هر نظامی را برای خود انتخاب کنیم میاید دخالت میکند جنگ راه میاندازد به آمریکا چه که ما میخواهیم صنعت هسته ایی ، نظامی یا هر چه داشته باشیم دخالت میکند چرا اینها را از آمریکا نمیپرسید . بنظر در خواب هستید و واقیعت جهان دیروز و امروز را نمی بینید به آمریکا چه که در سوریه و عراق و لبنان اوکراین و بحرین و یمن و مصر و ونزوئلا و هرجایی که در دنیا مردم بخواهند حکومت مستقل و علی الخصوص اسلامی داشته باشند دخالت میکند فتنه میکند جنگ راه میاندازد دخالت میکند و همه گناهش را هم بر سر دیگران میاندازد شما ظاهرا” یا خوابید یا خود را به خواب زده اید بقول امام آنهایی که خواب آمریکا را می بینند خدا بیدارشان کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *