وب سایت بروز
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

مزرعه خورشیدی بلای جان پرندگان | Ivanpah

Ivanpah-Solar-Power-Plant1
مزرعه خورشیدی بلای جان پرندگان | Ivanpah

“ایوان پا” مزرعه ای خورشیدی و بسیار بزرگ است که در خارج ایالت کالیفرنیا قرار دارد و قرار است انرژی منطقه وسیعی از شهرهای این ایالت را تامین کند اما این مزرعه خود به یکی از بزرگترین دشمنان محیط زیست و حیات پرندگان تبدیل شده است.

انرژی خورشیدی یکی از پاک ترین و بهترین انرژی هایی است که در دنیا از آن استفاده می شود. بسیاری از سازمان های محیطی زیست به قدری انرژی خورشیدی را قبول دارند که حتی به آن قسم می خورند! اما این انرژی پاک و بی همتا چهره تاریکی هم دارد که به تازگی دانشمندان به آن رسیده اند.

“ایوان پا” هفته گذشته افتتاح شد و همین ابتدا کارشناسان متوجه شدند که پرندگانی که بر روی این مزرعه پرواز می کنند خیلی دردناک می سوزند و جان خودشان را از دست می دهند به این دلیل که تابش نور روی سلول ها بسیار زیاد است و بازتاب آن لیزرهای خورشیدی درست می کند.

Ivanpah-Solar-Electric-Generating-System-19,--technology-is-scorching-birds-that-fly-through-the-intense-heat-surrounding-the-towers
مزرعه خورشیدی بلای جان پرندگان | Ivanpah

این مزرعه خورشیدی این روزها یکی از بزرگترین سایت های انرژی خورشیدی است. تمامی آینه و سلول ها با 300 هزار رایانه کنترل می شوند. نور خورشید به سلول ها خورده و آب های ذخیره شده را در محل مشخص بخار می کنند، بخار آب نیز توربین ها را به جریان می اندازد.

Ivanpah-Solar-Electric-Generating-System-world-largest-power-plant-15
مزرعه خورشیدی بلای جان پرندگان | Ivanpah

گروه های مختلف دوستدار محیط زیست این روزها خواستار متوقف شدن این مزرعه بزرگ به ارزش 2.2 بیلیون دلار هستند که تنها پرنده ها را کباب می کند.طبق بررسی های انجام شده دمای روی فضای این مزرعه گاهی به 550 درجه سلسیوس می رسد. هنوز اقدام خاصی برای جلوگیری از این کشتار حیوانات صورت نگرفته است.

منبع : yjc.ir ♦ beytoote.com

بازنشر » berroz.com

مزرعه خورشیدی بلای جان پرندگان | Ivanpah

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *