وب سایت بروز
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

مبلغ 5 میلیون دلار برای بازی رئال مادرید مقابل پرسپولیس !

real madrid and perspolice
مبلغ 5 میلیون دلار برای بازی رئال مادرید مقابل پرسپولیس !

بازی رویایی پرسپولیس – رئال مادرید به خاطر منتفی شدن مجدد سفر مسئولان پرسپولیس به اسپانیا، در آستانه لغو قرار گرفته است.

اما این دیدار، ماجراهای بسیار جالبی در پشت پرده خود دارد که خواندنش را به شما توصیه می کنیم.

شروع قصه

فردی در تماس با محمد رویانیان تاکید می کند که می تواند زمینه ساز دیدار پرسپولیس با رئال مادرید باشد. همین تماس، شروع یک ماجراجویی دوباره برای رویانیان بعد از کشاندن میلان به تهران می شود. رویانیان نامه نگاری هایش را شروع می کند و در عین تعجب، در همان نامه های ابتدایی، فلورنتینو پرز رئیس باشگاه رئال تاکید دارد که مشتاقانه در انتظار سفر به تهران به همراه رئال مادرید و بازی با پرسپولیس است!

رویانیان رفت، پروین نامه نوشت

درست در حالی که به نظر می رسید همه چیز مهیای ادامه مذاکرات است، بعد از بازی با گسترش فولاد در تبریز، رویانیان برای چهارمین بار استعفا داد و از پرسپولیس رفت تا پروژه روی زمین بماند. با حضور علی پروین، پرونده بازی با رئال مثل یک کالای تبلیغاتی دنبال شد و پروین نامه دیگری به باشگاه رئال نوشت: یا شما بیایید تهران یا ما می آییم اسپانیا! و باز هم پرز در جواب، خود و باشگاه رئال مادرید را برای این بازی کاملا مشتاق نشان داد.

چرا پرز علاقه مند بود؟

گویا رئیس باشگاه رئال مادرید در کنار باشگاهداری، یک بیزینس عمرانی به همراه چند شرکت بزرگ و موثر در کشورش دارد که کارهای عمرانی، راهسازی، سدسازی و… را انجام می دهند. پرز قصد سرمایه گذاری در یک پروژه بزرگ راهسازی در کشورش را داشت و به همین علت، به دنبال سرمایه گذار می گشت. وقتی پیشنهاد باشگاه پرسپولیس رسید، او با خوشحالی هرچه تمام تر، مذاکرات را ادامه داد و کلید واژه اش این بود: ما بسیار مشتاقیم با پرسپولیس بازی کنیم.

پروژه 5میلیون دلاری

اما پیشنهاد باشگاه رئال مادرید برای سفر به تهران بسیار “وحشتناک” بود! آنها برای دو روز حضور در تهران و انجام بازی، درخواست مبلغ 5میلیون دلار(حدود 16میلیارد و 350میلیون تومان) کردند. رویانیان در گام اول این رقم را پذیرفت گرچه مشخصا با تبلیغات دورزمین، حق پخش، بلیت فروشی، اسپانسر روی پیراهن و … در ایران نمی شود چنین پولی را برای انجام یک بازی تدارکاتی تامین کرد ولی رویانیان تا نهایی کردن موضوع پیش رفت و حتی پروین هم قضیه را ادامه داد ولی علیرضا رحیمی هیچ اشتیاقی برای برگزاری بازی با رئال نشان نمی دهد.

لغو سفرها

در بهمن ماه، قرار بود اولین تیم ایرانی راهی مادرید شود ولی این سفر به شکل عجیبی لغو شد. سپس بهروز منتقمی به همراه دو تن دیگر از مسئولان باشگاه باید به مادرید می رفتند که باز هم این سفر منتفی شد تا به طور کلی، فکر بازی با رئال از ذهن پرسپولیسی ها فعلا خارج شود.

رئال گرانتر از میلان و بایرن

در یک دهه گذشته، بایرن مونیخ و میلان هم به تهران آمده و مقابل پرسپولیس بازی کرده بودند. بایرنی ها در زمستان 84 و با 300هزاریورو قرارداد بستند که آن زمان، چیزی در حدود 500 میلیون تومان می شد. بازی با میلان هم 220هزار یورو بود که کمتر از یک میلیارد تومان می شد اما رئال مادرید بیش از 16 میلیارد تومان طلب کرده است! با این حساب اگر بازی لغو شود، هیچ کس به رحیمی ایرادی نمی گیرد همان طور که اگر در زمان رویانیان این بازی برگزار می شد، ممکن بود یک بحران اقتصادی جدی گریبانگیر باشگاه شود!

منبع : به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز , خبرآنلاین

بازنشر » berroz.com

مبلغ 5 میلیون دلار برای بازی رئال مادرید مقابل پرسپولیس ! , اخبار ورزشی , باشگاه رئال مادرید , دیدار تیم , ورزش 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *