وب سایت بروز
Cosmetic surgery
لب، گونه گذاری و از بین بردن جای جوش

بدون شك داشتن صورتي زيبا براي مردان و زنان بسيار مهم و امري طبيعي است به طوريكه يك چهره زيبا و دلخواه شخص در بالا بردن اعتماد به نفس و بهبود روابط اجتماعي او بسيار اثرگذار بوده و اين امر غيرقابل كنترل است. امروزه با استفاده از روشهاي جديد در علم زيبايي و با آگاهي كامل از روشهاي جديد تصحيح عيوب و مشكلات يك صورت به راحتي مي توانيم اين عيوب را اصلاح و صورت يك فرد را به طور طبيعي به يك چهره زيبا و جذاب تبديل كنيم

چگونه صورت خود را جوانسازي كنيم و آناليز صورت چيست؟

بدون شك داشتن صورتي زيبا براي مردان و زنان بسيار مهم و امري طبيعي است به طوريكه يك چهره زيبا و دلخواه شخص در بالا بردن اعتماد به نفس و بهبود روابط اجتماعي او بسيار اثرگذار بوده و اين امر غيرقابل كنترل است. امروزه با استفاده از روشهاي جديد در علم زيبايي و با آگاهي كامل از روشهاي جديد تصحيح عيوب و مشكلات يك صورت به راحتي مي توانيم اين عيوب را اصلاح و صورت يك فرد را به طور طبيعي به يك چهره زيبا و جذاب تبديل كنيم و اغراق نيست اگر بگوييم با يك تشخيص صحيح و علمي و يك عملكرد ساده مي توانيم به اين هدف مهم برسيم.

 

Plastic Surgery 1
 

آناليز صورت (Analysis of face) چگونه است؟

براي آناليز دقيق يك صورت ابتدا پزشك باتجربه بايد آناتومي صحيح صورت را بشناسد تا درك درستي از عيوب و مشكلات چهره مراجعه كننده اش داشته باشد. آناتومي اجزاي صورت شامل 4 قسمت است:

1- پوست  2- چربي زيرجلد 3- عضلات 4- استخوانها و غضروفها

 روشهاي علمي و كارآمد براي ترميم و زيباسازي صورت شامل چهار R است:

1- شل كردن (Relax)
2- پر كردن (Refill)
3- كشيدن (Redrape)
4- ترميم (Re surface)

حال با توجه به شكل صورت شخص و تشخيص و تاييد پزشك براي زيباسازي و جوانسازي صورت وي از اين 4 كار يا «يك كار به تنهايي» يا «تركيبي از چندكار» انجام مي شود.

عموما علت اصلي پيري صورت و افتادگي پوست آن ازدست رفتن و تحليل بافت هاي زير پوست است، يعني عامل اصلي در شل شدن و پيري پوست عمدتا خود پوست نيست. پس چنانچه دچار خط خنده، خط سن (خط پايين لبها)، فرورفتگي و كوچكي گونه ها، فرورفتگي شقيقه ها يا چانه شده ايد بايد بدانيد كه علت ايجاد اين خطوط و چروك در صورت شما تحليل بافت زيرپوست است پس به سادگي نتيجه مي گيريد. راه درمان اين مشكلات در صورت پركردن (filling) بافت زيرجلد صورت، با برگرداندن حجم از دست رفته اين بافتها به صورت شخص، عيوب و خطوط صورت را پر مي كنيد و باعث شكل گيري مجدد صورت به طور مطلوب و زيبا مي شويد و درنهايت ميتوانيد مشكلات ساده پوستي او را حل كنيد.

توصيه: هرگز نمي توانيد با استفاده از كرم هاي گران قيمت افتادگي و شلي پوست خود را درمان اساسي كنيد. فقط وقت خود را براي درمان صحيح و نتيجه بخش به تعويق مياندازيد.

روشهاي متداول امروزي براي پر كردن عيوب صورت مثل برطرف كردن خط خنده يا خط سن يا پركردن گونه ها و لبها و… 2نوع هستندکه عبارتند از: 1- استفاده از ژل هاي هيالورونيك اسيد قابل جذب 2- تزريق چربي

کدام اجزاي صورت مناسب برجسته سازی به طور طبيعي است؟

نكته حائز اهميت براي گونه گذاري يا برجسته كردن لبها اين است كه پزشك متبحر ابتدا با توجه به تجربه خويش و سن هر فرد به طور اختصاصي با مراجع مشورت كرده و سپس توصيه  كند آيا برايش تزريق ژل هيالورونيك اسيد قابل جذب بهتر است يا تزريق چربي تا نتيجه كار كاملا مطلوب باشد.

گونه ها و لبهاي هر شخص 2 عضو بسيار مهم در صورت (face) وي است؛ به طوري كه در ميزان برجسته كردن و فرم برجسته كردن آنها فوق العاده بايد دقت داشت زيرا فرم دادن و حجم دادن به لبها و گونه هاي يك فرد بايد كاملا با شخص ديگر تفاوت داشته باشد، چون اين دو عضو نقش بسيار مهمي در زيبايي كلي صورت دارند به طوري كه مثلا يك فرم خاص برجسته كردن لبها ممكن است در صورت يك شخص جلوه بسيار زيبايي داشته باشد ولي همين فرم خاص براي شخص ديگري به هيچ وجه زيبايي نداشته باشد، بنابراين در برجسته كردن لبها يا حجيم كردن گونه ها (گونه گذاري) بايد فوق العاده آگاهانه هارموني و هماهنگي ساير اجزاي صورت ازجمله بيني و چشم ها از نظر فاصله و زاويه آنها با لبها و گونه ها را شناخت و به صورت كاملا علمي و دقيق عمل كرد تا نتيجه كار مانند يك نقش هنرمندانه شود.

 چه نكاتي بايد در برجسته كردن لبها و گونه ها مورد توجه قرار گيرد؟

توجه بسيار زياد به نوع فرم دادن و مقدار (حجم) برجسته كردن لبها و گونه ها به طوريكه در عين زيبايي حالت غيرطبيعي و مصنوعي نداشته باشد.  بايد توجه داشت عمق تزريق دقيق و صحيح باشد تا عارضهاي براي فرد ايجاد نشود. درتزريق ژل ها استفاده از ژل هاي جديد قابل جذب هيالورونيك اسيد تاكيد مي شود زيرا اگر توسط پزشك باتجربه و متبحر تزريق شود، عارضه هايي مانند گلوله شدن، جابه جا شدن، عفونت، آلرژي و… نخواهد داشت.

بايد دقت شود شكل ايجادشده لبها و گونه هاي جديد با بقيه اجزاي صورت، سن شخص، موقعيت اجتماعي و شغلي فرد تناسب داشته باشد به طوري كه حالت مصنوعي نداشته و حالت طبيعي (natural) ظاهر شخص حفظ شود. مقدار تزريق بايد به نحوي باشد كه فرم كلي صورت شخص را به هم نزند.

روشهاي معمول و متداول امروزي براي برجسته كردن لبها و گونه گذاري كدامند؟

پركننده هاي (Filler) معمول و مرسوم امروزي 2دسته اند:

ژلها: بهترين و مطمئن ترين نوع ژلها، ژلهاي هيالورونيك اسيدي قابل جذب هستند. مهمترين نکته آن است كه از ماركهاي معتبر و مورد تاييد سازمان FDA استفاده شود. اگرچه مدت ماندگاري اين نوع ژلها بين يك سال تا يك سال و نيم است ولي در عوض عارضه هایی مانند (گلوله شدن، جابه جايي و عفونت) را ندارند اما درگذشته ژل هايي كه به كار مي رفتند، غيرقابل جذب بوده و عوارضي از جمله جابه جايي، گلوله شدن و عفونت داشتند كه امروزه تقريبا منسوخ شده اند و ژلهاي جديد كه قابل جذب هستند جايگزين برتر آنها شدهاند، چون كاملا سازگار  با بافت طبيعي بدن انسان ساخته شده اند و هيچ نوع عارضه اي براي شخص ايجاد نمي كنند.

تزريق چربي:  بافت چربي طبيعي بدن خود فرد براي حجم دادن و برجسته كردن لبها و گونه ها مي توان استفاده كرد.

يك توصيه مهم:
تجربه نشان داده كه بهتر است براي گونه گذاري يا برجسته كردن لبها در جلسه اول از مقدار كمي تزريق شروع كنيم زيرا اگر شما قصد افزايش حجم آنها را داشته باشيد توانايي و قدرت مانور پزشك براي افزايش حجم آنها زياد است و در نهايت يك لب يا گونه دلخواه و طبيعي حاصل خواهد شد كه از نظر زيبايي، تناسب و طبيعي بودن ، رضايت بيمار را كسب مي كند.

بازنشر » berroz.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *