وب سایت بروز
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

شیرینی ، پای ثابت عید دیدنی

راهنمای خرید شیرینی عید

شیرینی ، پای ثابت عید دیدنی
برای خرید شیرینی عید اول تصمیم بگیرید چه نوع شیرینی را دوست دارید و به ذایقه مهمانانتان هم خوش می آید.

یکی از اقلام همیشگی خرید نوروز شیرینی است. شیرینی عید به طور معمول باید دارای دو ویژگی اصلی باشد: یکی اینکه ماندگاری طولانی داشته باشد چون لازم است دو تا سه هفته سالم و تازه باقی بماند (به همین دلیل است که مردم برای خرید شیرینی عیدشان بیشتر سراغ شیرینی های خشک می روند و تولید شیرینی خشک در قنادی ها به 75 درصد کل تولیدات شیرینی شان می رسد) و دومین ویژگی شیرینی مناسب برای عید، ارزانی و سبکی آن است؛ چون تعداد زیادی مهمان در عید نوروز به یک خانه رفت و آمد می کنند و صرفه با شیرینی های سبک و کوچک است که با خرید یک کیلوگرم از آنها بتوان از تعداد بیشتری مهمان پذیرایی کرد.

 

پیشنهادهایی برای خرید شیرینی عید

برای خرید شیرینی عید اول تصمیم بگیرید چه نوع شیرینی را دوست دارید و به ذایقه مهمانانتان هم خوش می آید. از طرف دیگر، باید بدانید که چه شیرینی هایی در بازار موجود است و مهم تر از همه بودجه ای که برای خرید شیرینی عید در نظر گرفته اید، چه قدر است.

 

به طور کلی می توانید شیرینی های عیدتان را از یکی از گروه های زیر و یا مخلوطی از آنها انتخاب کنید:

1) شیرینی های سنتی: باقلوا، قطاب، پشمک، لوزپسته، لوزبادام، لوزنارگیل، کیک یزدی، نان برنجی، نان نارگیلی، حاجی بادام، سوهان آردی، سوهان عسلی، سوهان خانی، نان نخودچی، پا درازی، کلمپه، باسلوق، زبان، پاپیونی، نان خرمایی کرمانشاهی و کلوچه خرمایی

2) شیرینی های فانتزی: گل محمدی (دانمارکی)، ناپلئونی، تارت ها، پای سیب و مافین شکلاتی

3) شکلات ها و آبنبات ها: شکلات های فله ای و یا تخته ای، استاندارد و قابل اطمینان نیستند. اگر می خواهید شکلات و آبنبات را برای عید بخرید، به سراغ انواع بسته بندی شده بروید که علامت استاندارد و پروانه ساخت داشته باشند. مارک های معتبر و شناخته شده شکلات و آبنبات بهترین انتخاب ها هستند. به عقیده کارشناسان تغذیه شکلات های مغزدار به دلیل حجم کمتر شکلات و وجود مغزها و دانه های روغنی انتخاب مناسب تری هستند.

برای نگهداری از  شیرینی در ایام نوروز، روی شیرینی ها را با ورقه شفاف پلاستیکی بپوشانید  با این کار هم شیرینی ها تمیز و تازه تر می مانند و هم ظرف شیرینی زیباتر به نظر می رسد

نگهداری شیرینی

گاهی وقتی برای عیددیدنی می روید، شیرینی های خشک یا تر روی میز پذیرایی ساعت ها به حال خود رها می شوند و گرد و غبار و یا حتی حشرات روی آنها می نشیند و شیرینی ها را آلوده می کند. برای رفع این مشکل، ورقه های شفاف پلاستیکی در بازار است که می توانید چند متر بخرید و روی شیرینی ها را با آ ن بپوشید. با این کار هم شیرینی ها تمیز و تازه تر می مانند و هم ظرف شیرینی زیباتر به نظر می رسد.

 

بخش خانواده ایرانی تبیان

منبع : آفتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *