وب سایت بروز
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

رژیمی برای درمان کبد چرب | خواص و فواید کاسنی

fatty liver
رژیمی برای درمان کبد چرب | خواص و فواید کاسنی

متخصص طب سنتی, غلامرضا کردافشاری در رابطه با درمان کبد چرب اظهار داشت : بهترین دارو برای درمان بیماری های کبدی استفاده از ترکیباتی است که در آن کاسنی وجود داشته باشد.

به گفته وی افرادی که کبد چرب دارند بهتر است 10 گرم تخم کاسنی، 10 گرم تخم خرفه، 15 گرم تخم خربزه به اضافه 10 گرم تخم خیار را با هم نیمکوب کرده و کمی از آن را از شب در عرق کاسنی و شاتره خیسانده و صاف کنند و صبح آن را مصرف کنند.

این متخصص طب سنتی ادامه داد: بعد از ظهر نیز از این مخلوط این 4 بذر دوباره در عرق کاسنی و شاتره خیسانده و مصرف کنند و بهتر است که مصرف دارو با غذا فاصله داشته باشد و پس از خوردن دارو نیز تا یک ساعت غذا نخورند.

کردافشاری بیان کرد: افراد مبتلا به کبد چرب روزانه یک لیوان مخلوط عرق کاسنی و شاه تره بنوشند. بهتر است که از مصرف غذاهای سرخ‌کرده، غذاهای آماده و غلیظ مانند ماکارونی، سالاد الویه؛ گوشت گاو و گوساله و کله‌پاچه پرهیز کنند.

♠ وی افزود: معده سه قسمت دارد، یک قسمت برای غذاست یک قسمت برای نوشیدنی‌ها و یک قسمت هم برای نفس کشیدن است. افراد از پُرخوری پرهیز کنند و جایی برای نفس کشیدن خود بگذارند.

♠ این متخصص طب سنتی گفت: در طول روز ورزش کنند، آب یخ نخورند به خصوص آبی که جرم یخ درون آن وجود دارد، نخورند و به جای آب و نوشیدنی شربتی از آب و عسل و لیموترش استفاده کنند.

کردافشاری خاطرنشان کرد : اگر این روند را افراد دو تا سه ماه اجرا کنند و در طول این مدت بیشتر غذاهایشان آب‌پز باشد از انواع سوپ‌ها با سبزیجات مختلف استفاده کنند، رو به بهبودی می‌روند. اگر چربی خونشان هم بالاست با این روش درمانی رو به بهبود می‌رود، اصلاح کلیه، کبد و مرمت و بازسازی قسمت‌هایی از بدن صورت می‌گیرد. سموم از بدن دفع می‌شود. می‌توانند به‌عنوان نوشیدنی هر چند بار که نیاز به آب دارند از شربت آب و عسل و لیموترش استفاده کنند.

منبع : به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم

گردآوری و بازنشر » berroz.com

رژیمی برای درمان کبد چرب | خواص و فواید کاسنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *