وب سایت بروز
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

روش صحیح شستن ماشین با 4 سطل آب

cw4
روش صحیح شستن ماشین با 4 سطل آب

خیلی ها برای شستن ماشینشون آب زیادی را به هدر میدهند. در صورتیکه در برخی نقاط کشورمان آب لوله کشی وجود ندارد . پس بهتر است که به دلیل کمبود آب و هزینه های سنگینی که صرف تصفیه شدن آن میشود با ایجاد فرهنگ درست صرفه جویی, از این نعمت حیاتی بهتر استفاده کنیم . پس در ادامه با ما همراه باشید.

گام اول

سعی کنید وقتی که برای شستن اتومبیل اختصاص می دهید صبح زود باشد یا عصر .چون با این کار آب زیادی بخار نخواهد شد و نیاز بیشتر به آب هم نخواهد بود و در صورتی هم که قصد دارید در ساعات گرم روز اتومبیلتان را بشویید می توانید اتومبیلتان را در سایه پارک کنید.
همچنین در صورت امکان بهتر است اتومبیلتان را نزدیک چمن پارک کنید که آب مصرفیتان وارد چمن شود . با این کار با یک تیر دو نشان می زنید هم تمیزی اتومبیل هم آبیاری چمن.

گام دوم

سطل اول آب را پر کنید و یک قوطی کوچک مثل لیوان یک بار مصرف یا قوطی بستنی را داخل آن بندازید .سپس اسفنج را داخل آب خیس کرده و دور تا دور اتومبلتان از بالا به پایین بکشید با این کار گردو غبار موجود رو اتومبیل تمیز خواهد شد .مکان هایی هم که کثیفی بیشتر است اسفنج را چند بار بکشید . توجه کنید که در این مرحله مواد شوینده به آب اضافه نکنید.

گام سوم

در این مرحله آبی را که در سطل باقی مانده روی اتومبیلتان خالی کنید در این مرحله اتومبیلتان نیمه تمیز شده. و تا کنون فقط یک سطل آب مصرف کرده اید . نگران نباشید فعلا 3 سطل هم آب داریم.

گام چهارم

در گام چهارم سطل دوم آب را بیاورید و مقداری از آب سطل دوم را در داخل قوطی کوچکی که در مرحله قبل اشاره کردم بریزید و در داخل آن قوطی کوپک هم دو قاشق سوپ خوری مواد شوینده بریزید.توجه کنید که زیاد مواد شوینده نریزید چون به آب بیشتری برای تمیز کردن آن لازم است. و همچنین بهتر است از مواد شوینده حافظ محیط زیست استفاده کنید که به چمن ها و درختانتان آسیب نزند.

گام پنجم

با کفی که در قوطی کوچک درست کرده اید کم کم روی اسفنج بریزید و از بالا به پایین اتومبیل خود را تمیز کنید جاهایی که لکه وجود دارد را در این مرحله تمیز کنید. سپس که کفی که درست کرده بودید تمام شد بار دیگر به آن آب اضافه کنید و دوباره روی اتومبیل تان بکشید.

گام ششم

در این مرحله با آبی که در سطل دوم دارید با اسفنج اتومبلتان را از بالا به پایین بشورید طوری که دیگر لکه یا کثیفی روی اتومبیلتان نماند . در صورتی که این مرحله را به صورت دقیق انجام دهید نیمی از آبتان اضافه خواهد ماند.

گام هفتم

در این مرحله اسفنجتان را داخل آب سطل سوم تمیز بشورید و آن را کنار بگزارید. سپس آب سطل سوم را داخل آفتابه بریزید و آن را دور تا دور ماشینتان از بالا به پایین آبکشی کنید. در این مرحله اتومبلتان عاری از هرنوع آلودگی و کف خواهد بود

گام هشتم

در این مرحله آب سطل آخر یا چهارم را هم داخل آفتابه بریزید و با دقت آب را از بالا به طرف پایین بریزید سپس بلافاصله بعد از اتمام آب سطل چهارم اتومبیلتان را با دستمال مخصوص و تمیز خشک کنید. و در صورتی که مایل بودید می توانید پولیش بزنید.

چند نکته مهم

اول اینکه در صورتی که اینکار را چندین بار امتحان کنید بسیار حرفه ای خواهید شد و این مراحل را کمتر از 5 دقیقه انجام خواهید داد و نتیجه ی کارتان هم نسبت به دفعات اول بسیار بهتر خواهد شد
نکته دوم اینکه شستشوی اتومبیل را به کودکان نسپارید چون کودکان آب بازی را دوست دارند و از آب بیشتری برای شست شو استفاده می کنند.
نکته سوم هم به جای سطل آب از شینگ هایی که قابلیت قطع و وصل آب را دارند استفاده کنید. چون شیلنگ های معمولی وقت بیشتری نیاز دارد تا آب را منترل کرد و آب بیشتری به هدر خواهد رفت.

منبع : skydoc.ir

بازنشر » berroz.com

روش صحیح شستن ماشین با 4 سطل آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *