وب سایت بروز
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

رهبر کره شمالی مهندسان ساختمان فروریخته را اعدام کرد

North Korean leader
رهبر کره شمالی مهندسان ساختمان فروریخته را اعدام کرد

منابع خبری مدعی شدند، رهبر کره شمالی همه مهندسان و آرشیتکت‌های آپارتمان فروریخته در این کشور را تیرباران کرده است.

بروز : توی کشور ما حتی در شهری که من زندگی میکنم خانه های مسکن مهر بخاطر یک زلزله 3.8 ریشتری , همه ترک برداشتند ولی خانه های مانده از 50 سال پیش سالم ماندند … و هیچکس هم رسیدگی نکرد , چرا ؟ چون خودشون صاحب پروژه هستند ! درود بر …. کره شمالی …

دیلی میل، در حالی که مقام‌های کره شمالی به خاطر فروریختن یک ساختمان در شهر پیونگ یانگ که منجر به کشته شدن بیش از 500 نفر شامل مقام‌های ارشد اطلاعاتی و پلیس شده رسما عذرخواهی کرده‌اند، رسانه‌های خبری از اعدام کلیه مهندسان و آرشیتکت‌های این ساختمان توسط رهبر کره شمالی خبر داده‌اند. گزارش‌های منتشر شده حاکی است پس از ریزش ساختمان 2 طبقه در یونگ یانگ رهبر کره شمالی دیگر قادر به خواب راحت نبوده و تصمیم گرفته است تا همه عاملان اصلی این حادثه مرگبار را اعدام کند.
بر اساس این گزارش، یک روزنامه ژاپنی به نقل از منابع آگاه در کره شمالی نوشت: 4 مهندس و طراح اصلی این ساختمان توسط جوخه‌های مرگ اعدام شده‌اند. یک مقام نظامی مرتبط با این پروژه ساختمانی نیز به اردوگاه زندان فرستاده شده است.
در حالی که هنوز علت اصلی این حادثه مشخص نشده ولی به نظر می رسد نامرغوب بودن مصالح ساختمانی یکی از مهمترین علل وقوع این حادثه باشد. پیمانکاران ساختمانی معمولا سیمان و آهن مرغوب را در بازار سیاه به فروش می رسانند. در زمان ریزش این ساختمان حداقل 92 خانوار در آن زندگی می کرده‌اند.
ماه گذشته نیز تصاویر ماهواره‌ای نشان داد که سقف یک ویلای لوکس و مجلل متعلق به رهبر کره شمالی به علت اشتباه در ساخت و ساز فرو ریخته است.

منبع : به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از دیلی میل

بازنشر » berroz.com

رهبر کره شمالی مهندسان ساختمان فروریخته را اعدام کرد | بی قانونی در ایران , قانون , عدالت , انسانیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *