وب سایت بروز
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

درد عضلات پس از تمرین | راه رفع درد عضلات

Muscle pain after exercise
درد عضلات پس از تمرین | راه رفع درد عضلات

هنگامی که تمرین می‌ کنید، در واقع فیب رهای عضلانی‌ تان پاره می‌ شود؛ و هنگامی که آن عضلات بهبود یابند، قدرتتان بیشتر می‌ شود. اما پاره شدن آن فیبرها، می‌ تواند باعث شود عضلات شما حساس شوند و درد بگیرند، حتی می‌ تواند حرکت را برایتان دشوار سازد.

بعلاوه ممکن است شروع درد ۲۴ ساعت طول بکشد (که به آن درد عضلانی تاخیری یا DOMS می‌ گویند). این بدین معنی است که دو روز پس از تمرین، نسبت به صبح پس از تمرین درد بیشتری احساس می‌ کنید. در اینجا یک فرایند ۵ مرحله‌ ای بیان می‌ کنیم که می‌ توانید برای کاهش درد عضله و بازگشت سریع‌ تر به تمرین، از آنها استفاده کنید.

مرحله ۱

قبل از شروع تمرین، خودتان را گرم کنید. گرم کردن، انعطاف پذیری عضلات را افزایش می‌ دهد و از کشش عضلانی کلی می‌ کاهد، که اینکار از آسیب (میکرو تروما) بیش از اندازه، جلوگیری می‌کند و بعلت کشش کمتر یا بیشتر، جلوی درد عضله را می‌ گیرد.

مرحله ۲

بعد از هر تمرین، مختصری بدنتان را سرد کنید. بدین صورت که برای بهبود جریان خون و افزایش دامنه‌ی حرکتتان، عضلاتی را که تمرین داده اید، بکشید.

مرحله ۳

بعد از تمرین بمدت ۱۰ دقیقه از یک فوم غلتکی استفاده کنید. غلتیدن بر روی فوم می‌ تواند گره‌ ها و چسبندگی‌ های بافت‌ های عضلانی را رفع کند و جریان خون را بهبود ببخشد.

Foam_Roller
درد عضلات پس از تمرین | راه رفع درد عضلات

مرحله ۴

بمدت ۳۰ دقیقه یا بیشتر، ماساژ درمانی انجام دهید. ماساژ، جریان خون به بافت‌ های عضلانی دردناک را افزایش می‌ دهد، چسبندگی‌ های کوچک را برطرف می‌ کند و سرعت ترمیم عضله را بالا می‌ برد. ماساژ درمانی می‌ تواند دردناک باشد اما اگر بتوانید درد آن را تحمل کنید، یک درمان موثر است.

مرحله ۵

حداقل ۸ تا ۱۰ ساعت بخوابید. بدن در شب خود را ترمیم می‌کند و هورمون‌ های مهمی ترشح می‌ کند که به بافت عضلانی دستور ترمیم می‌ دهد. خواب کمتر از ۸ ساعت، پاسخ هورمونی را کاهش می‌ دهد که یعنی بهبود شما کند تر خواهد شد.

منبع : fitnessmagazine.ir

بازنشر » berroz.com

درد عضلات پس از تمرین | راه رفع درد عضلات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *