سلامت پوست و مو

جوانسازی پوست صورت با ماسک

جوانسازی پوست صورت با ماسک

جوانسازی پوست صورت

ماسک های مختلف و مفیدی وجود دارند که به جوانسازی پوست صورت کمک می‌کنند. ماسک های طبیعی برای جوانسازی پوست صورت تاثیرات بسیار عالی از خود بجا می‌گذارند. دراین مطلب با دو ماسک برای جوانسازی پوست صورت آشنا می‌‌شویم. ماسک رازیانه و ماسک خیار

جوانسازی پوست صورت

عصاره رازیانه که در عطاری ها و داروخانه ها وجود دارد بصورت صنعتی تهیه می‌شود. اما شما به راحتی می‌توانید آن را در منزل تهیه کنید.

طرز تهیه  عصاره رازیانه

گیاه خشک شده رازیانه را از عطاری ها تهیه کرده و سه قاشق غذاخوری از آن را با دو لیوان آب جوش دم کنید. زمانی که آب به جوش آمد, منتظر بمانید تا فقط یک لیوان از آب آن باقی بماند. سپس حرارت را خاموش کنید و مخلوط رازیانه را از صافی بگذرانید. اجازه دهید تا عصاره بدست آمده از رازیانه خنک شود.

پارچه سفید و نخی مناسبی را بیاورید و آن را با عصاره خیس کنید و روی صورت خود بکشید. بمدت 20 دقیقه دراز بکشید و هرگاه که لازم شد از عصاره رازیانه, روی پارچه اسپری کنید.

عصاره رازیانه کمک می‌کند تا پوستتان جوان و بدون چروک بماند.

ماسک خیار برای جوانسازی پوست

اگر سول های پوست تقویت شده و بطور مناسب آبرسانی شوند, از خشکی و چین و چروک پوست صورت پیشگیری می‌شود.

یک خیار متوسط را پوست گرفته و رنده نمایید. یک قاشق غذاخوری روغن گلیسیرین را با خیار مخلوط کرده و ترکیب حاصل را هر شب بمدت 20 دقیقه روی پوستتان بگذارید. حتی می‌توانید از پوست خیار هم به تنهایی در این ماسک استفاده کنید. پوست خیار را رنده کرده و با گلیسیرین مخلوط کنید.

اگر پوستتان خشک و یا بسیار خشک است, این ماسک خیار که آموزش دادیم را به مدت ده شب استفاده نمایید. این تکرار باعث می‌شود پوستتان به اندازه کافی آبرسانی شده و تا مدت ها از خشک شدن آن جلوگیری شود.

مطالب پیشنهادی

گردآوری : berroz.com

بازگشت بە لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *