وب سایت بروز
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

تقویت سیستم ایمنی بدن با ویتامین دی

تقویت سیستم ایمنی بدن با ویتامین دی

این روزها بحران ویروس کرونا و اپیدمی جهانی آن، همه را نگران و وحشت زده کرده است. این ویروس جهش یافته نوظهور با حمله به  دستگاه تنفسی و از کار انداختن آن، موجب مرگ بیمار می‌شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن

تقویت سیستم ایمنی بدن یکی از بهترین راه‌های محافظت در مقابل این ویروس است. سیستم ایمنی قوی می‌تواند در مقابل این بیماری بایستد و مانع مرگ و میر ناشی از آن شود.

ویتامین دی نقش بسیار مهمی در تقویت سیستم ایمنی دارد که در این مطلب به آن می‌پردازیم.

تقویت سیستم ایمنی بدن

کمبود ویتامین دی در بدن، مبارزه با کرونا ویروس را برای بدن بسیار سخت می‌سازد. در صورتی که بدن با کمبود این ویتامین مواجه شود، سیستم ایمنی بدن پایین می‌آید.

جلال الدین رزاز رییس انستیتو و دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی می‌گوید : بسیار ضرورت دارد که سطح سرمی کافی برای مقابله با بیماری کرونا در کشور بالا باشد. این ویتامین از طریق غذا به میزان لازم تامین نمی‌شود و تامین کردن آن از طریق قرار گرفتن در زیر نور حورشید با شرایط خاص میسر است که برای همگان امکان پذیر نیست در نتیجه پیشنهاد می‌شود تا از مکمل‌های ویتامین دی استفاده شود.

دریافت ویتامین دی برای کودکان

ایشان اضافه نمودند که برای کودکان فرم‌های مختلف ویتامین دی موجود می‌باشد مثلا : هم به شکل پاستیل و هم به شکل مکمل‌هایی مانند مکمل‌های تک مینرالی یا تک ویتامینی مثل ویتامین دی و یا مکمل‌های مولتی ویتامین مینرال

در هنگام مصرف لازم است به دز و برچسب آن دقت شود.

ایشان تاکید نمودند : از آن جایی که ویتامین دی روزانه مورد نیاز بدن یعنی 800 تا 1000 واحد در روز از طریق رژیم غذایی قابل تامین نیست، پس بهتر است با مشورت مشاورین و متخصصین تغذیه و از طریق دریافت مکمل جبران شود.

جناب رزاز افزود : طبق مطالعات صورت گرفته، دریافت روزانه ویتامین دی یعنی 800 تا 1000 واحد در روز تاثیر بیشتری دارد نسبت به دریافت مگا دوزهای 50 هزار واحدی در ماه برای مقابله با وسروس کرونا.

گردآوری : berroz.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *