وب سایت بروز
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

این خوراکی در ایام امتحانات، معجزه می کند

تغذیه در زمان امتحانات,غذاهای پرحجم,سلول های مغزی,افت فشار خون,امتحان,دوران امتحانات,غذاهایی که در زمان امتحانات خورده می شوند,تغذیه سالم در زمان امتحانات
تغذیه در زمان امتحانات

در ایام امتحانات، دانش آموزان و دانشجویان، باید رژیم غذایی مناسبی را رعایت کنند تا بتوانند از حافظه خود حداکثر استفاده را داشته باشند.

استفاده از غذاهای پرحجم، چرب و نفاخ را برای ایام امتحانات نامناسب است و این غذاها مدت بیشتری در معده باقی می مانند که این امر خونرسانی به سایر قسمت های بدن از جمله سلول های مغزی را کاهش می دهد و خواب آلودگی را نیز در پی خواهد داشت.

غذاهای سرخ کردنی، فست فود و کله پاچه از جمله این غذاهایی است که مصرف آنها برای ایام امتحانات مناسب نیست. استفاده از غذا در ایام امتحانات باید در وعده های متعدد و با حجم کمتری در هر وعده باشد تا قندخون فرد نیز در طی روز و زمان درس خواندن متعادل بماند. در ایام امتحانات لازم است به منظور جلوگیری از افت فشار خون، آب کافی به بدن فرد برسد و همچنین از بروز گرسنگی پیشگیری شود.

خواب کافی نیز از دیگر اصول مهم است که افراد باید در ایام امتحانات مد نظر داشته باشند و در خصوص کسانی که شب قبل از امتحان برای بیدار ماندن طولانی از کافئین استفاده می کنند. مصرف این مواد ممکن است در کوتاه مدت تا حدی توان جسمی افراد را بالا ببرد اما به مرور باعث افت عملکرد سلول های مغزی خواهد شد.

دم نوش رقیق نعناع و عسل توصیه ای برای افزایش هوشیاری در ایام امتحانات است که اثر دائمی بر سلول های مغزی دارد. استفاده از سیب قرمز و فلفل سیاه نیز در ایام امتحانات برای بهبود عملکرد حافظه مفید است.

استفاده از شیره خرما و انگور، عسل، حلواشکری یا یک بشقاب فرنی همراه با بادام پودر شده برای این وعده مناسب است. یک لیوان آب میوه طبیعی و لقمه نان و پنیر و گردو نیز برای وعده صبحانه قبل از امتحان مفید است. استفاده از مواد غذایی چرب از جمله کره و خامه برای وعده صبحانه قبل از امتحان توصیه نمی شود.

ایسنا

بازنشر » berroz.com

تغذیه در زمان امتحانات,غذاهای پرحجم,سلول های مغزی,افت فشار خون,امتحان,دوران امتحانات,غذاهایی که در زمان امتحانات خورده می شوند,تغذیه سالم در زمان امتحانات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *