وب سایت بروز
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

بیوگرافی نیوشا ضیغمی + عکس های Niusha Zeighami

Instagram Niusha-Zeighami (3)
بیوگرافی نیوشا ضیغمی + عکس های Niusha Zeighami

نیوشا ضیغمی در تاریخ ۱۸ تیرماه ۱۳۵۹ در تهران به دنیا آمد . نیوشا ضیغمی در دانشگاه شهید بهشتی تهران موفق به فارق التحصیلی در رشته کارشناسی کودک شد.

نیوشا ضیغمی با شرکت در کلاس‌های آزاد بازیگری کانون سینماگران جوان بازیگری را فراگرفت وبلافاصله بعداز فارغ‌التحصیلی ازاین کلاس‌ها در مجموعه ی تاریخی در چشم باد نقش یک دختر روستایی را ایفا کرد .

نیوشا ضیغمی سپس در اولین تجربه سینمایی خود در فیلم تردست به کارگردانی محمدعلی سجادی ایفای نقش کردو همین فیلم سبب همکاری دوباره ضیغمی و محمد علی سجادی در فیلم شوریده گشت، ضیغمی برای بازی در این فیلم نامزد دریافت سیمرغ بلورین از بیست و چهارمین جشنواره فیلم فجر شده‌است . وی سپس در فیلم‌های مواجهه، گناه من، بازی کرد ولی تمام این فیلم‌ها بعد از چند سال تاخیر اکران محدود شدند و توانایی‌های نیوشا در این فیلم‌ها و مخصوصا شوریده چندان دیده نشد. اما سال ۸۵ سال نسبتا خوبی برای ضیغمی که تا آن زمان هیچ کدام از فیلم‌هایش اکران نشده بودند بود. با اکران فیلمهای پارک وی و مخصوصا اخراجی‌ها بالاخره طلسم اکران نشدن فیلم‌های وی شکست و نقش نرگس در فیلم اخراجی‌ها با بازی ضیغمی برای مردم ماندگار شد. همچنین وی برای فیلم حس پنهان در بیست ششمین جشنواره فیلم فجر به طور مجمدد نامزد دریافت سیمرغ بلورین جشنواره شد. ضیغمی بعد از اکران اخراجی‌ها پله‌های طرقی را به سرعت پی نمود و در سال‌های ۸۶ و ۸۷ با فیلم‌های قرنطینه، تلافی و توفیق اجباری جای خود را در سینما به عنوان یک ستاره و سوپرستار تصبیت کرد .اما بعد از اکران این فیلم‌ها نیوشا دیگر حاضر به بازی در هر فیلمی نبود چون دیگر طرفداران بیشماری پیدا کرده و مردم از او انتظار بیشتری داشتند وبه همین دلیل حدود یک سالی در هیچ فیلمی بازی نکرد در عوض دفتر سینمایی را گشود تا در این دفتر از فیلم‌های خوب سینمایی حمایت شود و با این کار وی پا به عرصه تهیه کنندگی گذاشت. ضیغمی سپس درفیلم‌هایی همچون خراجی‌ها ۲، زمهریر، دموکراسی تو روز روشن، پرستوهای عاشق، پرتقال خونی، دختر شاه پریون، سرخابی، چارسو ایفای نقش کرد. سرمایه گذاری بر روی فیلم پرتقال خونی به کار گردانی سیروس الوند اولین تجربه ضیغمی در عرصه تهیه کنندگی است.

فیلم و آثار نیوشا ضیغمی – Niusha-Zeighami 

 1. چارسو (فرهاد نجفی، ۱۳۸۹)
 2. دختر شاه پریون (کامران قدکچیان، ۱۳۸۹)
 3. سرخابی (محمد آهنگرانی، ۱۳۸۹)
 4. پرتقال خونی (سیروس الوند، ۱۳۸۹)
 5. پرستوهای عاشق (فریال بهزاد، ۱۳۸۹)
 6. زمهریر (علی روئین‌تن، ۱۳۸۹)
 7. دموکراسی تو روز روشن (علی عطشانی، ۱۳۸۸)
 8. اخراجی‌ها ۲ (مسعود ده‌نمکی، ۱۳۸۷)
 9. تلافی (سعید اسدی، ۱۳۸۶)
 10. توفیق اجباری (محمدحسین لطیفی، ۱۳۸۶)
 11. قرنطینه (منوچهر هادی، ۱۳۸۶)
 12. اخراجی‌ها (مسعود ده‌نمکی، ۱۳۸۵)
 13. پارک وی (فریدون جیرانی، ۱۳۸۵)
 14. حس پنهان (مصطفی رزاق‌کریمی، ۱۳۸۵)
 15. گناه من (مهرشاد کارخانه، ۱۳۸۵)
 16. تردست (محمدعلی سجادی، ۱۳۸۳)
 17. شوریده (محمدعلی سجادی، ۱۳۸۳)
 18. مواجهه (سعید ابراهیمی‌فر، ۱۳۸۳)
 19. در چشم باد (مسعود جعفری‌جوزانی، ۱۳۸۲) (سریال)

عکس های نیوشا ضیغمی

Instagram Niusha-Zeighami (5) Instagram Niusha-Zeighami (1) Instagram Niusha-Zeighami (2) Instagram Niusha-Zeighami (3) Instagram Niusha-Zeighami (4)

منبع : pixs.ir

گردآوری و بازنشر » berroz.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *