وب سایت بروز
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

بازیگر زن فیلم آبی گرم‌ترین رنگ است فرهادی اول شد + تصاویر

فیلم آبی گرم‌ترین رنگ است

فیلم آبی گرم‌ترین رنگ است

فیلم آبی گرم‌ترین رنگ است

کریستین مونگیو از اعضای گروه داوری با اشاره به این مساله گفت ما این فیلم را به دلایل سیاسی انتخاب نکردیم بلکه به وجه سینمایی آن جایزه دادیم. 

دیشب شصت و ششمین جشنواره فیلم کن با انتخاب فیلم آبی گرم ترین رنگ است از کشور فرانسه به کار خود خاتمه داد. 
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، به این ترتیب این جشنواره فیلم عبدالطیف کشیش را از میان 20 فیلم بخش رقابتی به عنوان بهترین فیلم انتخاب کرد. 
 
آبی گرم‌ترین رنگ است : زندگی آدل” ساخته کارگردان تونسی که بالاترین جایزه کن را کسب کرد، درباره دوستی دو دختر است. 
 
گروه داوری به ریاست استیون اسپیلبرگ جایزه نخل طلا را علاوه بر کارگردان فیلم به دو بازیگر آن آدل اگزارکوپولوس و لئا سدوکس نیز اهدا کردند. اسپیلبرگ دیشب در مراسم اختتامیه با اهدای این جایزه به کشیش فیلم او را تحسین کرد و او را که سازنده فیلم “بازی های عشق و شانس” نیز هست، فیلمسازی حساس و هوشیار خواند. 

این فیلم در شرایطی به عنوان بهترین فیلم انتخاب شد که روز پیش از آن مخالفان قانونی شدن ازدواج همجنس‌گرایان در فرانسه راهی خیابان‌ها شدند و به این قانون اعتراض کردند. 
کریستین مونگیو از اعضای گروه داوری با اشاره به این مساله گفت ما این فیلم را به دلایل سیاسی انتخاب نکردیم بلکه به وجه سینمایی آن جایزه دادیم.  

جوایز کن برندگان دیگری نیز داشت و برادران کوئن برای فیلم “درون لوین دیویس” موفق به کسب جایزه بزرگ یا “گرند پری” شدند. این جایزه دومین جایزه باارزش کن است. در این مراسم اسکار ایزاک بازیگر فیلم به جای برادران کوئن به روی صحنه رفت و جایزه را دریافت کرد. آنها در سال 1991 نیز برای “بارتون فینک” جایزه نخل طلا را دریافت کرده بودند. 

جایزه بهترین بازیگر مرد به بروس درن 76 ساله برای بازی در فیلم الکساندر پین رسید که در فیلم جاده ای “نبراسکا” بازی کرده بود و جایزه بهترین بازیگر زن به برنیس بژو بازیگر “فیلم گذشته” “اصغر فرهادی” اهدا شد. او در نقش یک مادر که در روابط بین همسر سابق، فرزندان و مرد فعلی زندگی اش سرگردان است، ایفای نقش کرده است. 

جایزه گروه داوری یا “ژوری پرایز” که به عنوان سومین جایزه مهم کن شناخته می شود نیز به درام “مثل پدر، مثل پسر” ساخته کوری-ادا هیروکازو از ژاپن رسید و کارگردان مکزیکی آمت اسکالانته جایزه بهترین کارگردان را برای فیلم “هلی” که درباره مبارزه با مواد مخدر بود، دریافت کرد. 

آنتونی چن کارگردان سنگاپوری جایزه دوربین طلای کن را برای بهترین فیلم اول دریافت کرد. فیلم او “لو لو” درباره بحران مالی آسیا در سال 1997 است و یک خانواده سنگاپوری را در مرکز توجه خود قرار داده است. 

اسپیلبرگ که با حضور چهره هایی چون  آنگ لی، نیکول کیدمن و کریستوف والتس این داوری را انجام داده گفت همه اعضای گروه به کار خود التزام دقیقی داشتند. 
به این ترتیب فرانسه، ژاپن، آمریکا، مکزیک و سنگاپور برندگان بزرگ دیشب بودند. 

abi garmtarin ast فیلم آبی گرم‌ترین رنگ است abi garmtarin ast 3

 

بازنشر » berroz.com

بازیگر زن فیلم آبی گرم‌ترین رنگ است |  فرهادی | استیون اسپیلبرگ , سیاسی , دو بازیگر آن آدل اگزارکوپولوس و لئا سدوکس , جشنواره فیلم کن , فیلم عبدالطیف کشیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *