وب سایت بروز
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

اسکراب چیست ؟ | Scrub

Whitening-Scrub-Face-Washnew
اسکراب چیست ؟ | Scrub

 اسکراب یا همان لایه بردارها ، پوست های مرده و پینه های سخت ایجاد شده بر روی پوست را از بین می برد . همچنین اسکراب ها باعث از بین رفتن خطوط سطحی ایجاد شده بر روی پوست می شود . معمولا پوست هایی که دارای چربی زیادی هستند دچار تجمع پوست های مرده در قسمت های صورت ، آرنج ، زانو و قوزک پا می شوند .بعد از استفاده از اسکراب ها ، جوش های سطحی پوست و پوست های مرده از بین می روند و شما احساس خنکی ، سبکی و تازگی روی پوست خود می کنید.

چه مواقعی باید از اسکراب استفاده کنیم ؟

اسکراب صورت و بدن ، معمولا هفته ای دو مرتبه استفاده می شود . با توجه به فصول مقدار نیاز به اسکراب نیز متفاوت است . در فصول گرم چون تعریق زیاد است و در نتیجه مقدار پوست های مرده نیز زیاد می شوند ، بنابراین استفاده زیاد در تابستان احساس می شود و در فصول سرد سال حتی پوست های چرب ، کمتر نیاز به اسکراب پیدا می کنند باید توجه کنیم استفاده از ضد آفتاب نیز بر میزان پوست های مرده می افزاید و در نتیجه باید از انواع اسکراب استفاده کنیم .

امروزه انواع مختلف از اسکراب در بازار موجود است اما باید در انتخاب آن ها دقت کنیم.

اول از هر چیزی باید از اسکرابی استفاده کنید که دارای مارک نام اشنا باشد ، سپس دانه های اسکراب نباید درشت باشد ، یک اسکراب خوب دارای دانه های ریز است چون اگر دانه های آن درشت باشد به سلول های پوستی آسیب می زند . توصیه می شود بعد از استفاده از اسکراب حتما برای شادابی پوست از مرطوب کننده ها استفاده کنید .

در چه نقاطی باید از اسکراب استفاده کنیم ؟

هنگامی که می خواهید از اسکراب برای صورتتان استفاده کنید ، موهایتان را با یک کش ببندید تا مانع کارتان نشود آن را اطراف چشم و بر روی پلک ها استفاده نکنید .اسکراب را بر روی پوستی که از قبل مرطوب کرده اید استفاده کنید و با نوک انگشت به محل مورد نظر بمالید.

بهترین زمان استفاده از اسکراب ، زمانی است که به حمام رفته اید و ده دقیقه قبل از بیرون آمدن از حمام ،آن را استفاده کنید سپس صورت یا بدنتان را با آب و صابون بشویید و اجازه ندهید اسکراب وارد چشمتان بشود ، بعد از بیرون آمدن از حمام ، حتما از یک مرطوب کننده استفاده کنید.

هنگام مصرف اسکراب از اسفنج یا کاردک استفاده نکنید چون آن ها مواد معدنی موجود در اسکراب را به خود جذب می کنند و مانع عملکرد آن می شود .

هنگام شست و شوی اسکراب از روی صورت دقت کنید مواد هرگز وارد چشم نشود.پس از شستن کامل مواد از روی پوست صورت تان با یک کرم مرطوب کننده سبک از پوست صورت تان که حالا جوان و تازه است مراقبت کنید.

منابع : bazaak.ir1271377.blogfa.com

بازنشر » berroz.com

اسکراب چیست ؟ | Scrub

لایه بردار پوست , اسکراب صورت , اسکراب بدن , فواید اسکراب صورت , اسکراب بدن , روش استفاده از اسکراب بدن , صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *