وب سایت بروز
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

آیا تمرین اسکات باسن را بزرگ می‌کند؟

AerobicsBodyPumpclass
آیا تمرین اسکات باسن را بزرگ می‌کند؟

اگر لاغر اندام هستید، تقویت ماهیچه‌های باسن (ماهیچه‌های سرینی)، با تمرینات اسکات باعث بالا کشیده شدن و بزرگ‌تر شدن باسن‌تان می‌شود. عضلات باسن، شامل عضلات سرین بزرگ، متوسط و کوچک است. بزرگترین عضله در بدن، یعنی عضله‌ی سرین بزرگ، نقش مهمی در شکل ظاهری باسن شما دارد.

روش درست انجام اسکات

انجام تمرین اسکات به شکل صحیح، بیشترین تاثیر را در تقویت عضلات سرینی شما دارد. در حالیکه پاهایتان را کمی بیشتر از عرض لگن تان باز کرده‌اید بایستید. باید عضلات باسنتان را بکار بگیرید، عضلات شکمتان را به سمت ستون فقرات بکشید، و تیغه‌ ی شانه‌هایتان را هم به سمت عقب متمایل کنید.

پاهایتان را از زانو بشکنید و لگنتان را به عقب ببرید. اجازه دهید که نیم تنه شما کمی به سمت جلو متمایل باشد. هنگامیکه ران های شما با زمین موازی شد، دیگر پایین‌ تر نروید. پشتتان را صاف نگاه دارید و زانوهایتان را عقب تر از انگشتان پاهایتان نیاورید. برای یک لحظه این حالت انقباض عضلات را تحمل کنید و سپس با فشار آوردن روی پاهایتان، و نه کمرتان، بلند شوید.

ملاحظات

اضافه کردن مقاومت به حرکت اسکات، باعث می‌ شود عضلات باسن زودتر خسته شوند. دمبل‌ ها، هالترها، دستگاه سیم‌کش، طناب‌ های کشی، وزنه‌ های کتل بل، و توپ‌ های یوگا، نمونه‌ هایی از مقاومت هستند.

بهر صورت با وجود مقاومت هم، باید بتوانید سه ست ۸ تا ۱۲ تایی را به درستی انجام دهید. تمرینات اسکات را ۲ تا ۳ بار در هفته انجام دهید و بین هر جلسه‌ی تمرینی ۴۸ ساعت فاصله بیندازید تا بدنتان ریکاوری شود.

منبع : livestrong.com

بازنشر » berroz.com

آیا تمرین اسکات باسن را بزرگ می‌کند؟

چیکار کنم باسنم بزرگ شود , بزرگ کردن باسن با ورزش , با تمرین اسکات , سفت شدن عضلات باسن با اسکات , تقویت عضلات باسن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *